Şirin Ağayev

✍Üst düzey yöneticiler diğer çalışanlara destek olma yolunda öncelikle değişime kendilerinden başlamalıdır.
Koçluk uygulamalarının sonucu olarak, üst düzey yöneticiler kendilerini ve başkalarını daha fazla farkına vardıklarını ve yaptıkları eylemler için daha fazla sorumluluk üstlendiklerinin bilincine varırlar. Ayrıca bütün yöneticiler performanslarında olumlu değişimler olduğunu da belirtiyorlar.
Koçluk yetkinlikleri artık temel iş becerileri olarak görülüyor. Liderlerin insan geliştirme kabiliyeti, kurumsal bir öncelik haline geliyor.

✍Yöneticiler için Yaşam Koçluğunun Üzerinde Çalıştığı Bazı Konular Nelerdir?

?Bir organizasyonu yönetebilmesi için yöneticinin kapasitesini arttırmak (planlamak, örgütlemek, kontrol etmek, vizyon sahibi olmak, diğerlerinin gelişmesini sağlamak vb…)

?Kişisel farkındalık, “kör noktaları” fark etme, düşünceleri savunma ve sınırlandırma, duygusal etkinlik gibi psikolojik ve kişisel üstünlük becerilerini arttırmak.

?Yöneticinin iş ve yaşam istekleri arasındaki dengeyi sağlamak , geliştirmek.

?Yöneticinin liderlik, yönetim ve takım oluşturma becerilerini geliştirmek

? Optimal Pharma şirketinin Kurucusu ve Ceo -su değerli Şirin Ağayev de kendisini ve şirketini bir adım daha ileriye taşımak için kurumumuz bünyesinde gerçekleşen Yaşam Koçluğu ve Nlp Sertifika Programına başladı.Ona kariyer yollarında başarılar diliyoruz!

Diğer Katılımcılar

Azerbaijani AZ English EN Russian RU Turkish TR