Traditional and Complementary Medicine General Acupuncture

Traditional and Complementary Medicine General Acupuncture

🔵“Tıp fakültesinden aldığım bu diplomanın bana kazandırdığı hak ve yetkileri kötüye kullanmayacağıma, hayatımı insanlık hizmetlerine adayacağıma, insan hayatına mutlak surette saygı göstereceğime ve bilgilerimi insanlık aleyhinde kullanmayacağıma, mesleğim dolayısıyla öğrendiğim sırları saklayacağıma, hocalarıma ve meslektaşlarıma saygı göstereceğime din, milliyet, cinsiyet, ırk ve parti farklarının görevimle vicdanım arasına girmesine izin vermeyeceğime, mesleğimi dürüstlük ve onurla yapacağıma, namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”

🔵Okunması, iyi bir diksiyon ve anlaşılabilir, radyofonik bir üslupla yaklaşık 30 saniye süren bu tek cümlelik “yemin”in öncesinde geçirilmiş altı yıllık eğitim -daha doğru ve kapsamlı bir tanımlama ile insani ve mesleki formasyon- süreci ve sonrasında uğrunda sualsizce harcanan bir ömür bulunmakta. Dilde hafif ve kolay telaffuz edilir bu metnin yaşayanın hayatında ve ruhunda ne kadar ağır bir yük olduğunu sadece o yükü omuzlayanlar, yani hekimler bilebilir. Bir insan canını, o güne kadar edindiği her türlü bilgi, yargı ve görgü kuralı ile bir süreliğine taşımak ve bu süreçte çoğu kez kendi yakınlarından, ailesinden, eşinden, dostundan ve belki de en önemlisi kendinden önce, o emanet “can”ı düşünmek işte öyle her babayiğidin harcı değil. Bu nedenledir “hekim olmak sadece 6 yıl eğitimle olmaz!” yargısını tek çırpıda ağzımdan çıkarıp kaleme döküvermem.

🔵Uzun yıllardır mesleki hayatında başarılı olan Teyfur Abdullayev @akupunktura_ yine de mesleki öğrenme hevesini kaybetmemiş, aksine sürekli kendisini geliştiren doktorlarımızdan.

🔵Aspendos Academy ve Master-Class @master_class_mca Academy koordinatörlüğünde, Dr.Siddige Süleymanova @iynebatirma_akupunktura eğitmenliğinde gerçekleşen müthiş “General Acupunctur” konulu eğitimi üstün başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

#accupuncturetherapy #accupuncture #akupunktur

Azerbaijani AZ Russian RU Turkish TR
Sohbete başla
1
Yardım istermisiniz?
Merhaba,
Yardım ister misiniz?
Powered by