Medical Fitness

Medical Fitness

 

 

?‍♀️Çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişmesinde spor çok önemli bir katkı sağlar. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda ruhsal, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişiminde de spor, önemli bir rol oynar. Çağımızın en önemli sorunlarından biri haline gelen fiziksel aktivite azlığı, çocuklarda obezite, diyabet ve dikkat eksikliği gibi hastalıklara önemli oranda zemin hazırlamaktadır. Uzun süre tablet, televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçiren, spordan uzak duran ve açık alanlar yerine alışveriş merkezlerinde dolaşmayı tercih eden çocuklar, ileriki dönemin önemli kronik hastalıkları için aday haline gelirler.

?Çocuklar İçin Spor Yapmanın Önemi ve Faydaları:

?‍♂️Disiplinli bir yaşam sağlar…
Sağlıklı bir beden ile çocukları hastalıklardan uzak tutar…

?Ruhsal ve fiziksel dengeyi destekler…

?‍♂️Çocuğun okul başarısını yükseltir…

?‍♀️Ergenlikte stres yönetimi sağlar…

?‍♀️Enfeksiyon sıklığını azaltır…

?‍♀️Medikal Fitness; kökenini rehabilitasyondan alan, bireylerin spora özgü hareketlerini ya da günlük aktivitelerinde ihtiyaç duydukları hareket türlerini, etkili ve güvenli bir şekilde sağlaması amacıyla oluşturulmuş yaklaşımlar bütünüdür.

?Egzersiz ile Gelen Sağlık!

?‍♂️Çeşitli sağlık sorunlarıyla birlikte hareketsizlik, kişinin var olan fiziksel kapasitesini azaltarak sağlığını olumsuz yönde etkiler. Tansiyon, solunum, kalp damar rahatsızlıkları, diyabet ve obezite gibi durumlarda fiziksel aktivite bu durumların önüne geçilmesinde yer alan sürecin önemli bir parçasıdır. Bununla birlikte fiziksel aktivite yetersizliği bu rahatsızlıkların oluşumunda “primer” nedenler arasındadır. Medikal Fitness ile egzersiz yaparken kişinin fiziksel ve metabolik problemlerden korunmasını sağlayarak daha sağlıklı hale gelmesi hedeflenir.

?Aspendos Academy ve Master-Class Academy @master_class_mca koordinatörlüğünde Mammadli Nargiz çocuklara yönelik Medical Fitness eğitimi verdi.

Katılımcılar:

?‍♀️Elizade Züleyxa Telman qızı 11.01.2011
?‍♀️Ataşova Meleyke İlham qızı 12.11.2009
?Memmedli Eli Asim oğlu 27.04.2014

#medicalfitness #masterclassacademy #aspendosacademy #çocuksporu

Azerbaijani AZ English EN Russian RU Turkish TR