Fundamentals Of Trichology For Cosmetologists

Fundamentals Of Trichology For Cosmetologists

💇‍♀️Aspendos International Academy of Medical and Social Sciences ve Master-Class Academy @master_class_mca koordinatörlüğünde, Dermatoveneroloq,Şerq tebabeti uzmanı, AMEA- araştırmacı,Cosmetology,Trichology eğitmeni Leyla Salimova @leyla_salimova__ eğitmenliğinde Baku’de “Kozmetologlar için trikolojinin temelleri “konulu seminer düzenlendi .

💇‍♀️Triko aslında saç demek, trikoloji de saç bilimi olarak tanımlanıyor. Doğuş yeri İngiltere ama Amerika, Avrupa ve Avustralya’da bu işle ilgili hem medikal birimler var hem de kapsamında danışmanlığın da bulunduğu, saç bilimi uzmanı gibi tanımlarla lisans alan kuruluşlar var.

💇‍♀️Trikolog saçı bir organ olarak ele alır, çünkü saç aslında deri altında da bir gözenek içerisine büyüyor ve o sistem tüm vücut sisteminden etkileniyor. Vücut oraya ne taşırsa saç onu alıyor. Trikoloji saçın deri altındaki kısmı ve vücut bütünlüğüyle olan ilişkisiyle ilgileniyor. Trikolog, saç dökülmesi, saç yapısının zayıflaması, saç uçlarındaki yıpranmalara kadar saçla ilgili bütünsel bir yaklaşım sunuyor.

💆Katılımcılar:
1. Huseynova Ulkar
2. Huseynguliyeva Tahira
3. Mammadova Inara
4. Asadov Huseyn

 

Azerbaijani AZ Russian RU Turkish TR
Sohbete başla
1
Yardım istermisiniz?
Merhaba,
Yardım ister misiniz?
Powered by