Dermatolog Doktor Bahtiyar Paşayev Izmir’de Aspendos International Academy of Medical and Social Sciences koordinatörlüğünde saç ekim kursunu tamamladı

Dermatolog Doktor Bahtiyar Paşayev Izmir’de Aspendos International Academy of Medical and Social Sciences koordinatörlüğünde saç ekim kursunu tamamladı

▶️Dermatolog Doktor Bahtiyar Paşayev @dermatoloq_bakhtiyar.pashayev Saç ekimi eğitimi için İzmir’e geldi. Aspendos Academy koordinatörlüğünde Ege’s Hair Clinic’te @egeshairclinic Mutalip Kırmızı eğitmenliğinde saç ekiminin tüm süreçlerini öğrendi.

▶️Hazır gelmişken Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesinin hekimi, Dermatolog Doç. Dr.Melis Gönülal @docdrmelisgonulal_ ile de bir görüşme düzenledik, Saç hastalıkları, tedavi protokölleri üzerine de bilgi alış – verişi yaptılar.

▶️Daha sonra Bahtiyar beyi ZESU Estetik Merkezine götürdük @zesuestetikcerrahi ,dermatolojik cihazlar ve güzellik merkezi işletmeciliği üzerine konuştuk .

?Saç Ekimi Kursu / Hair Transplant Coursе

Dersler:

 1. Saçın anatomisi ve fizyolojisi. Saç dökülmesi türleri (diffüz, iç içe, androgenetik, sikatrisyel), etyopatogenez ve klinik seyir.
 2. Saç ekimi nedir? Saç ekiminin tarihçesi, endikasyonları ve kontrendikasyonları.
 3. Farklı saç ekim yöntemleri (Strip, FUE), avantaj ve dezavantajları.
 4. Standart dışı saç ekimi seçenekleri ve özellikleri (uzun saç ekimi; vücut kıl ekimi; yara izi, yaralanma ve yanık sonrası saç ekimi; kaş, bıyık ve sakal restorasyonu).
 5. Saç ototransplantasyonu için anestezi. Kritik durumlar ve bunların önlenmesi ve tedavisi.
 6. Saç ekimi komplikasyonları, korunma ve tedavi.
 7. Özel bir saç ekimi kliniği nasıl donatılır?

Çalıştaylar:

 1. Bir danışma odasında çalışma. Hastayla ilk temas. Anamnez alınması, hastanın muayene edilmesi, kellik derecesinin ve ekilen greft sayısının belirlenmesi, donör saçın durumunun değerlendirilmesi, tasarım seçimi ve operasyonun planlanması (yöntemler, aşamalar…). Tıbbi kayıtların tutulması
 2. Metol ile STRIP donör materyalinin toplanması. Donör yarasını kapatmak için çeşitli seçenekler, trikofit sütür.
 3. Farklı teknikler (donanım ve manuel teknik) kullanılarak donör materyalin metol ile toplanması
 4. FUE ve STRIP yöntemlerinin kombinasyonu
 5. Stereoskopik mikroskoplar kullanılarak greftlerin hazırlanması.
 6. Alıcı bölgenin hazırlanması, tasarımın oluşturulması, mikro deliklerin oluşturulması.
 7. Farklı teknikler kullanılarak (implanter ve cımbız kullanarak) alıcı bölgeye greftlerin implantasyonu.
 8. Standart dışı saç ekimleri (uzun saç ekimi; vücut kıl ekimi; yara izi, yaralanma ve yanık sonrası saç ekimi; kaş, bıyık ve sakal restorasyonu).
 9. Ameliyat sonrası hastaların yönetimi.

 

10 takvim günü için tasarlanmış kurs programı tamamen pratik yönüne odaklanmıştır.

Eğitimin sonunda Uluslararası geçerli özel sertifika verilir.

#saçəkimi #saçekimi #saçekimikursu #saçəkimikursu #hairtransplant #hairtransformation #hairtransplantturkey #hairtransplantcourse #izmirsaçekimi #bakısacekimi #dermatologiya #dermatoloq #turkiyedetibbipraktika #observershipdoctor

Azerbaijani AZ English EN Russian RU Turkish TR