Bağrımızı delen 2881 kor ateşten biri  ŞEHIT ORKHAN ELIYEVIN BIZE EMANETI 3 ÇOCUK”

Bağrımızı delen 2881 kor ateşten biri  ŞEHIT ORKHAN ELIYEVIN BIZE EMANETI 3 ÇOCUK”

Bağrımızı delen 2881 kor ateşten biri

ŞEHIT ORKHAN ELIYEVIN BIZE EMANETI 3 ÇOCUK”

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ’da topraklarını işgalden kurtarmak için yürüttüğü operasyonda 2 bin 881 şehit verdi.

Azerbaycan ordusunun 27 Eylül 2020’de başlattığı operasyonda, 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köy kurtarılmış, bunun üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etmiş ve işgal altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya imza atmıştır.
Ermenistan ordusu, 20 Kasım 2020’de Ağdam’dan, 25 Kasım 2020’de Kelbecer’den ve 1 Aralık 2020’de Laçın’dan çekilmiştir.

44 günlük mücadelenin ardından Azerbaycan, yaklaşık 30 yıllık hasret duyduğu Dağlık Karabağ ile buluştuk.Geriye 2881 ateş düşmüş ev kaldı. Yiğit oğullarımızı kaybettik. Onlardan biri de Orkhan Eliyev idi.

Şehitimiz Orkhan Eliyev Mehemmed oğlu – Berde mahallesi Mollaehmedli köyünden. 3 çocuğunu Azerbaycan halkına emanet ederek  hakkın rahmetine kavuşmuştur . Maddi durumlarının iyi olmadığı bilgisi ile çocuklarına destek olmak için Türkiyede eğitim gören doktor ve farklı sektorlerde çalışan 12 kişi bir araya geldik. Aramızda bir miktar belirleyerek  uzun vadeli maddi ve manevi destek vermeyi planladık. Aralık ayından itibaren başladığımız bu destek programı düzenli devam etmektedir.

Aramıza katılıp destek olmak isteyenler olursa, +90 545 955 82 65 numarasindan iletişime geçebilir. Sizi grup yoneticilerimizden Doktor Gulperi Isazadeye yönlendiririz.

Önceden güzel yolculuk için hepinize teşekkür ederim.
Cebinizde nimetler, kalbinizde sağlık! Allah korusun!

Saygı ve sevgilerimle:
Ayten Hüseynova Gülşahin

Azerbaijani AZ Russian RU Turkish TR