24 Nisan 2021 de alanında uzman Alessandro Marano eğitmenliğinde gerçekleşen nadide  Master-Class eğitimi

 ?Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) nedir?

?Göz kapağı estetiği ya da blefaroplasti, alt ve üst göz kapaklarına uygulanan, sarkmış deri ve fazla kas dokusunun çıkarılması ve göz çevresi dokularının gerdirilmesine yönelik plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılan cerrahi uygulamalar bütünüdür.

?Üst göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

?Üst göz kapağı estetiği ya da göz kapağı düşüklüğü ameliyatı kısaca bölgedeki fazla deri ve kas dokusunun kesilerek çıkarılması işlemidir. Ameliyat izinin görünmemesi için göz kapağı katlanma çizgisinden kesi yapılır. Alın germe ve kaş kaldırma operasyonlarıyla birlikte uygulandığında daha iyi kozmetik sonuçlar verir.

?Alt göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

?Gençken elmacık kemikleri üzerinde konumlanan yağ yastıkçıkları yaşlanma süreciyle birlikte yer çekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir. Bu durum alt göz kapağı altında çökme ve ağız kenarındaki gülme çizgilerinde derinleşme şeklinde yaşlanma belirtilerine neden olur.

?Bu yağ yastıkçığına yönelik estetik işlem endoskopik olarak yastıkçıkların yerine asılması şeklinde yapılır. Alt göz kapağına herhangi bir işlem yapılmadan önce bu uygulama yapılır.
Yağ yastıkçıklarının yerine asılması işlemi sonrası alt göz kapağına herhangi bir işlem yapılması gerekmeyebilir. Alt göz kapağı yeniden değerlendirilerek torbalanma ve sarkma var mı bakılır. Bu bulgular halen ortadan kalkmamışsa alt göz kapağı ameliyatına geçilir. Ameliyat kesisi kirpiklerin hemen altından yapılır. Cilt kaldırılır ve burada bulunan yağ paketçikleri göz altı çukuruna yayılır, fazla deri ve kas kesilerek çıkarılıp işlem tamamlanır. Ameliyat sonrası göz altı çöküklüğü devam ediyorsa iyileşmeden sonra göz altı yağ enjeksiyonu gerekebilir.

? 24 Nisan 2021 de alanında uzman Alessandro Marano eğitmenliğinde gerçekleşen nadide  Master-Class egitim şansını kaçırmayın

Kayıt için iletişime geçiniz:
+ 90 545 955 82 65  Ayten Gülşahin

  +994 55 940 43 47 Hemid Asadov

  +994 51 608 19 45 Amida Siraczade

# blefaroplastika #blefaroplasti #blefaroplastikabaku #estetikcərrahiyyə #estetika #estetikcərrah #estetikcerrah

Azerbaijani AZ English EN Russian RU Turkish TR